Белгийският Нолико (Маасейк) победи Марек Юнион Ивкони с 3:0 (25:15, 25:14, 32:30) в мач от 5-ия кръг в група "F" на Шампионската лига. Това беше четвърта загуба за нашия тим в турнира. Домакините имаха почти пълно надмощие пред ентусиазираните си фенове в зала "Лото Доум".

Най-оспорван беше третият гейм, който Марек започна отлично и поведе с 5:0. Играта продължи точка за точка до 19:19, след което Марек дръпна с 20:19 след успешна контра на Тодор Вълчев. Последва нов обрат и 21:20 за Нолико, но дупничани стигнаха до геймбол при 24:23, но не успяха да се възползват от шанса. Домакините измъкнаха трудно гейма с 32:30 след блокаут на Йелте Маан, а с това и победата в мача с 3:0.

Марек остана трети във временното класиране с 4 точки след 1 победа и 4 загуби. В последния 6-ти кръг след седмица дупничани приемат втория в класирането - турския Аркас (Измир), който по-рано тази вечер надигра вкъщи испанския КАИ Теруел с 3:1 гейма, а белгийците ще са гости на испанците. Срещите са следващата сряда (12 декември) съответно от 18,00 часа в зала "Арена Самоков" и от 21,15 часа в Теруел.