Шампионът Левски София допусна шокираща домакинска загуба от носителя на Купата на България Нефтохимик 2010 (Бургас) с 1:3 (23:25, 25:23, 25:27, 20:25) във финал №3, но въпреки това продължава да води с 2-1 успеха във финалната серия.

В първата част домакините поведоха с 8:5 и 16:12, след което бургазлии се добраха до равенство 21:21 и на свой ред взеха аванс след обрат при 25:23.

Втората част вървеше равностойно и точка за точка, но този път последните две разигравания бяха в полза на "сините" и те изравниха при 25:23.

В третия гейм съперниците отново не успяха да наложат сериозно превъзходство в играта или резултата, но Нефтохимик 2010 навакса пасив от 21:23 и можа да обърне развоя на събитията на полето при 27:25 след блок на Дмитро Долгополов срещу Гордан Люцканов. 

Четвъртата част премина при превес за отбора от Бургас, който имаше аванс от 10:6, но столичани изравниха при 15:15. Нефтохимик си върна предимството при 20:16, връщайки се в серията при 25:20 след начален удар в аут на Светослав Гоцев. 

Най-резултатен за победителите стана Стоян Димитров с 23 точки. Съотборникът му Рикардо Жуниор добави още 16 точки.

Юлиан Вайзиг реализира 19 точки за "сините", докато бившият национал Тодор Скримов завърши с 13 пункта. 

Четвъртата среща между двата отбора ще се проведа на 2 май в Бургас.