Българският национален отбор по волейбол за жени записа втора загуба при участието си на олимпийската квалификация в Япония. След вчерашното поражение от Белгия, днес тимът на Лоренцо Мичели отстъпи на европейския шампион и победител в Лигата на нациите Турция с 0:3 (20:25, 19:25, 15:25).

Първият гейм вървеше равностойно до 22:20 за Турция, когато съперничките добавиха три поредни точки в актива си и спечелиха частта. Във втория гейм „лъвиците“ също се противопоставяха добре на силния съперник, но отново ключови се оказа заключителния период.

При 19:18 за Турция, допуснахме да ни отбележат четири поредни точки, а това отвори на съперника отлична възможност за спечелване на частта, която беше оползотворена. Така резултатът стана 2:0 за Турция.

Съперникът натрупа солиден аванс още до средата на третия гейм, когато успя да дръпне с 12:6. След това туркините постепенно увеличаваха преднината си, за да стигнат до победата в мача.

Мирослава Паскова-Кънева и Радостина Маринова завършиха с по девет точки за България, а Борислава Съйкова добави седем. Мелиса Варгас блесна с 15 точки за Турция. Еда Ердем реализира 13, а Ханде Баладън – 11.

Следващият мач на България на олимпийската квалификация в Япония е във вторник (19 септември), когато от 10:00 часа наше време родните националки излизат срещу актуалния световен и олимпийски шампион Бразилия.