Марица (Пд) спечели поредната си шампионска титла по волейбол този сезон, съобщава “Пловдив Утре”. Сега златните медали заслужиха момичетата на клуба до 13 години. На финалния турнир в Кюстендил малките пловдивчанки триумфираха с титлата, след като постигнаха 6 чисти победи с по 2:0 и допуснаха само една загуба с 1:2.

В битката за златото в зала "Осогово" момичетата на Цеца Тенева и Георги Илиев се наложиха над Казанлък с 2:0 (25:22, 25:19) гейма. Преди това жълто-сините надиграха чисто и Славия (София) в полуфинален мач. Победените финалистки от Града на розите бяха единствените, които успяха да се наложат на Марица в предварителната група с 2:1, макар и пловдивчанки да успяха да спечелят своя гейм с 25:6.

В групата Марица постигна чисти победи последователно над съставите на Пирин (Разлог), Хебър (Пазарджик), Яворов (Чирпан) и Етрополе (Етрополе).

В мача за бронзовите медали Славия победи домакините от Велбъжд (Кюстрендил) с 2:1.

Две състезателки на шампионките от Марица бяха отличени с индивидуални награди.

Ани Илиева бе обявена за най-добър посрещач, а Ива Халачева стана най-добър нападател.