Волейболистките на Марица се класираха за утрешния финал за Купата на България и ще защитават ценния трофей в нова битка с Левски. В днешния полуфинал момичетата на Иван Петков очаквано надделяха над домакина на финалната четворка Бургас 2007 (Бургас) с 3:0 гейма (25:12, 25:16, 25:13). Мачът в зала "Младост" продължи само 62 минути игра.

Привържениците на пловдивския клуб отново зарадваха своите любимки, като пропътуваха разстоянието от Града под тепетата до Черноморието, за да ги подкрепят в похода им към златния дубъл.

Радосвета Тенева стана топреализатор на мача с 15 точки за победителките. Милена Димова добави 11. Най-резултатна за Бургас 2007 стана Даниела Иванова с 6 точки.

Припомняме, че в по-ранния полуфинал Левски се справи с ЦСКА - 3:0 (25:18, 25:20, 25:18) и правото на опит да детронира Марица. Финалът е утре от 16:30 часа и ще бъде излъчен пряко по БНТ HD и БНТ Свят.