Българският първенец Марек Юнион-Ивкони допусна втора загуба в Група "В" на Шампионската лига. При гостуването си на полския гранд Ястржебски Вегиел (Ястржебие-Здрой) избраниците на Найден Найденов отстъпиха с 0:3 гейма (13:25, 16:25, 15:25) след 72 минути.

Двубоят се игра пред повече от 2000 зрители в зала "Видовишково". Полската публика прие топло съперника от България, показа европейско поведение и аплодира дупничани.

Най-резултатен за Марек тази вечер беше Георги Елчинов със скромните 9 точки (1 ас и 33% ефективност в атака), а Борислав Апостолов добави още 7 точки (2 блока и 45% ефективност в атака). За домакините Матеуш Малиновски реализира 17 точки (1 блок, 2 аса и 52% ефективност в атака), а Збигнев Бартман се отчете с 12 точки.

Така дупничани са на последното 4-то място във временното класиране без победа и спечелена точка до момента, докато поляците са лидер с 6 точки след 2 победи от 2 мача. В следващия кръг Марек гостува на испанския КАЙ (Теруел), който утре гостува на вицешампиона на Русия - Локомотив (Новосибирск). Срещата е на 4 декември (четвъртък) от 21:15 часа българско време.