Олимпиакос (Пирея) си извоюва второто място в женското първенство на Гърция в драматичен български сблъсък с Ираклис Кифисиас (Кифися) от 9-ия кръг, съобщава bgvolleyball.

Радосвета Тенева и нейните съотборнички постигнаха пълен обрат като гости на Изабела Иванова и компания от 0:2 гейма до крайното 3:2 (22:25, 23:25, 25:18, 25:22, 15:7).

След като отбеляза победните точки за Кифисиас в първите два гейма, Иванова стана топреализатор на мача с 23 точки. Тенева пък бе втора по резултатност в отбора на победителките с 13 точки. Бившата българска националка записа и 46% добро посрещане. След този резултат двата отбора се изравниха с по 23 точки в класирането, но с по-доброто си геймово съотношение Олимпиакос измести Кифисиас от второто място.

Водачът АЕК (Атина) се възползва да увеличи аванса си на върха след чиста победа над гостуващия Анатоля (Солун) с 3:0 (25:18, 25:16, 25:19). При този успех българката Евгения Василева Цима отбеляза 4 точки. АЕК е с 9 победи от 9 мача и с 26 точки на първото място в класирането.

Челната четворка продължава да се допълва от още един “български“ отбор. Фиданка Сапаревска стана топреализатор при победата на ОПЕ Ретимну (Ретимнон) с 3:0 (25:20, 25:18, 25:20) над гостуващия Трахонес (Алимос). Тя направи 10 точки и отчете 62% добро посрещане. На четвъртото място Ретимну е със 17 точки от 6 победи и 3 загуби.