Женският ни национален отбор по волейбол записа четвърта загуба в Лигата на нациите. Воденият от Лоренцо Мичели тим отстъпи на олимпийския шампион САЩ с 0:3 (20:25, 22:25, 20:25). Мачът се игра в Кесон Сити (Филипините).

Българските волейболистки тръгнаха ударно, като поведоха в срещата с 5:2. Постепенно представителките на САЩ наваксаха и обърнаха резултата за 7:6. Впоследствие момичетата на Лоренцо Мичели отново взеха превес. Американките си върнаха лидерството, но не за дълго и играта продължи точка за точка. След 15:15 обаче съперникът дръпна и оформи стабилна преднина, която му донесе успеха в първия гейм.

Втората част започна идентично на първата. Родните националки поведоха с 4:1 и 9:6, но отново бяха настигнати от противника. След това американките взеха аванс. В ключовите моменти представянето ни се подобри и успяхме да намалим за 18:19 и 19:20. Трикратните шампионки набраха инерция и отново направиха разлика, а родният тим успя да се доближи за 21:23, 22:24, но късметът бе на страната на САЩ.

И в третия гейм "лъвиците" поведоха - 8:5, но отново не успяха да удържат аванса. Последва игра точка за точка до 10:10, след което волейболистките на Карч Кирали се откъснаха и останаха стабилни до края. Така олимпийските шампионки записаха чист успех с 3:0 гейма

Най-резултатна за българския отбор стана Мирослава Паскова с 14 точки (1 ас), Силвана Чаушева добави 9 (1 ас), а Мария Йорданова завърши с 8 т. (1 ас). Келси Робинсън се отличи с 14 точки (1 ас) за американките, а Дейниъл Кутино направи 12 т.

Българските волейболистки са 13-и във временното класиране с 2 точки (1 победа, 4 загуби), а САЩ е на второ място с 12 т. (4 победи, 1 загуба). Утре (16 юни) тимът на Лоренцо Мичели играе с Япония от 14:00 часа българско време.

Състав на България в мача със САЩ: Нася Димитрова, Мирослава Паскова, Лора Китипова, Мира Тодорова, Александра Миланова, Силвана Чаушева, Жана Тодорова - либеро (Мария Йорданова, Петя Баракова, Ралица Василева).