Олимпийският шампион Бразилия срази световния първенец Полша с 3:1 (25:21, 25:20,17:25, 25:19) в мач от група Е1 на Световната лига, който се игра в зала „Конгресна“ във Варна. Така "кариоките" нанесоха втора загуба в турнира на поляците, които вчера паднаха драматично от България с 2:3 гейма.

"Дружина полска" не оказа сериозен отпор на "Селесао", след като бе и без контузения си капитан Михаил Кубяк, който получи травмата си в двубоя с родните трикольори. Бразилците спечелиха първите два гейма, но намалиха оборотите в третата част и я загубиха, за да се стигне до четвърти решителен гейм.

Най-резултатен за втория успех на Бразилия в турнира бе Ренан Буиати с 18 точки. Рикардо Лукарели Соуса добави 14 точки. За Полша Бартомей Лемански реализира 12 точки.