Ерма (Трън) отказа да доиграе гостуването си на „Ботев“ (Ихтиман) в мач от 3 кръг на Югозападната група на „А“ НВГ – трета дивизия на волейболното първенство. Двубоят бе прекъсната при 2:1 гейма за „Ботев“ (25:13, 22:25, 25:23), информира BGvolleyball.com.

Причина за отказа на Ерма да продължи да играе е контузия на състезател. При 19:16 за „Ботев“ в четвъртия гейм , играч на гостите чупи костица на малкия пръст при блокада. Капитанът на тима от Трън е обявил пред главния съдия, че отборът се отказва да продължи срещата заради тази ситуация.

Предстои Българската федерация по волейбол да разгледа доклада на дежурния делегат на мача и да вземе решение за определяне на крайния изход от двубоя, както и за наказание на Ерма заради отказа да доиграе срещата.