ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

Волейболните ни националки победиха Пуерто Рико с 3:0 гейма (25:21, 25:20, 25:10) в първия си мач в Група "G" от втория кръг на Световното Гран При. Турнирът се провежда в зала "Паласио де Рекресион Депортес Маяагуес" в Пуерто Рико.

Така родните националки, водени от Марчело Абонданца продължиха победния си ход в най-престижния турнир в света при жените, като отбелязаха трети пореден успех.

В общия си актив нашите имат една 3 победи и 1 загуба, като с 9 точки заемат 8-о място във временното класиране на турнира. Съперничките от Пуерто Рико пък отбелязаха четвърто поредно поражение, като се намират на 18-о място в подреждането.

Най-резултатна за българките при успеха тази нощ бе Страшимира Филипова с 13 точки (6 атаки и 7 блокади), а още по 12 записаха Добриана Арабаджиева (10 атаки и 2 аса) и Елица Василева (10 атаки, 1 ас и 1 блок). За състава на Пуерто Рико пък се отличи единствено Карина Окасио със своите 11 точки (9 атаки и 2 блока).

Следващият мач на Българие е срещу лидера Бразилия. Двубоят стартира точно в полунощ - 00:00 часа, в началото на неделния ден.