Волейболният ни национал Георги Сеганов и съотборниците му в Биоси Индекса (Сора) успяха да се класират за 1/4-финалите на турнира за Купата на Италия. Тимът изненада като гост силния отбор на Калцедония (Верона), побеждавайки с категоричното 3:0 гейма (25:23, 25:20, 25:18) в зала "ЕйДжиЕсЕм Форум".

Минути след края на срещата треньорът на Верона и волейболна легенда на Италия Андреа Джани подаде оставка заради слабите резултати на тима в последно време. За негов наследник се спряга националният селекционер на Сърбия Никола Гърбич.

23-годишният разпределител Георги Сеганов изигра отличен мач за гостите и се отчете със 7 точки за успеха. Другият българин в състава Светослав Гоцев пък отново не игра. Националът ни първо боледува от грип, а след това получи разтежение.

На 1/4-финалите Биоси Индекса (Сора) очакват шампиона и носител на трофея Азимут (Модена). Срещата ще бъде на 11 или 12 януари.