Женският ни национален отбор по волейбол постигна пета поредна победа в тазгодишното си участие в Европейската лига. Момичетата на италианския наставник Марчело Абонданца надделяха категорично над Швейцария с 3:0 (25:7, 27:25, 25:12) във втория си мач от втория турнир от Група "В".

Първият гейм ще се запомни с невероятната серия от 15 поредни сервиса на Страшимира Филипова, в които 3 аса. Благодарение на нея българките стигнаха до 25:7.

Втората част започна по-добре за швейцарките, които успяха да поведат с 8:4 до първото техническо прекъсване след няколко грешки на българския тим. До втората пауза нашите момичета намалиха разликата до 2 точки – 14:16. Последва обрат до 19:16 след атака и нова серия от мощни сервиси на Страши Филипова. Швейцарките се стегнаха и достигнаха до равенство - 24:24, но България успя да измъкне гейма – 27:25.

Третият гейм мина изцяло под контрола на българките - 25:12 и 3:0 в тяхна полза.

Най-резултатна за "лъвиците" бе капитанката Страшимира Филипова с 14 точки, а Еми Николова и Доби Рабаджиева завършиха с по 12 точки за победата.

Утре, в последната си среща на турнира, българските момичета ще срещнат домакините от Турция от 16.30 часа наше време.