Пирин Балканстрой (Разлог) взе чиста победа с 3:0 гейма (25:20, 30:28, 25:23) срещу Славия в последния ден от турнира за Купа Филипови 2000 в Бургас. Така "белите" останаха седми в крайното класиране на Суперлигата и, ако не станат шампиони след плейофите, ще играят плейаут срещу КВК Габрово за оставане сред елита. Марек Юнион-Ивкони (Дупница), който по-рано днес победи Арда (Кърджали) с 3:2, си върна шестата позиция и оцеля в Суперлигата и за следващия сезон, пише bulgarianvolley.

Александър Горбатков от Пирин стана топреализатор на мача, отбелязвайки 18 точки (1 ас, 15 атаки, 2 блокади) срещу бившите си съотборници. Иван Димитров от Славия, Ивайло Филипов от Пирин и съотборникът му Станислав Петков завършиха с по 12 точки.

Момчетата на Мирослав Живков завършиха четвърти в Суперлигата и ще играят четвъртфинален плейоф с петия Арда (Кърджали), докато Славия има трудната задача да играе с втория Лукoйл Нефтохимик (Бургас)./БЛИЦ