Пирин е първият финалист във волейболното първенство. Тимът от Разлог спечели и втория си мач с Лукойл Нефтохимик – 3:2 гейма и ще спори за титлата. След 3:0 в първата среща преди три дни, днес момчетата на Мирослав Живков се измъчиха във Бургас. Успехът има дойде след впечатляващ обрат и 36:34, 21:25, 20:25, 25:20, 16:14.

Двата тима бяха равностойни в почти целия мач, но се видя, че Пирин е по-класният тим. Наличието на национални състезатели помогна на отбора от Разлог да направи обрат.

Първият гейм бе най-дълъг и гостите го спечелиха с 36:34. Последваха две части в полза на Нефтохимик преди съперникът да изравни. В тайбрека се игра точка за точка, но Пирин дръпна накрая и спечели с 16:14.

На финала Пирин най-вероятно ще играе с миналогодишния шампион и победител в редовния сезон ЦСКА.

Лукойл: Теодор Богданов, Симеон Александров, Венелин Кадънков, Иван Власев, Милош Стефанович, Андрей Николов, Добромир Иванов-либеро

Пирин: Константин Митев, Йордан Желязков, Николай Пенчев, Благовест Катранджиев, Светослав Гоцев, Костадин Гаджанов, Петър Каракашев-либеро