Пирин (Разлог) победи като гост Миньор (Перник) с 3:0 гейма (25:17, 25:22, 25:14) в мач от десетия кръг на мъжката Суперлига, игран в пернишката зала "Борис Гюдеров". Така пиринци завършиха успешно есенния дял от първенството и ще зимуват втори. Балансът на тима е 7 победи и 3 загуби.

Пирин ще е втори поне до 23 януари. Тогава е насрочен отложеният мач от този кръг между Нефтохимик 2010 (Бургас) и Монтана, който ще определи дали бургазлии ще запазят лидерската си позиция, както и мястото на монтанчани в подреждането.

Едва 150 зрители уважиха последния двубой за тази година на Миньор (Перник), пише bgvolleyball. Освен публика, нямаше и интрига в мача. Гостите бяха водещият отбор, като срещнаха съпротива само във втората част. Тогава миньорци поддържаха темпото до 20:20, но за повече нямаха сили, като разложани наложиха волята си. В третата част гостите поведоха с категорична разлика, като оставиха перничани едва на 14 точки.