Волейболистите на Пирин (Разлог) сразиха като гости Левски с 3:1 (25:20, 18:25, 25:21, 25:22) в дербито на 5-ия кръг на Суперлигата. Та те записаха втора поредна и общо четвърта от началото на сезона. Воденият от треньора Северин Димитров загуби само втория от четирите гейма, а в останалите три не допусна изненада. Така Пирин остава на трето място във временното класиране с 11 точки след 4 победи и 1 загуба, с колкото са и шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас), които са втори с 12 точки. Левски пък продължава да е на незавидната девета позиция с 2 победи, 3 загуби и 5 точки.

В същото време Монтана победи категорично у дома Тетевен Волей с 3:0 (25:17, 25:19, 25:19) и след петата си поредна победа остава начело в таблицата с 14 точки. Тетевен пък е на предпоследното 11-о място с едва 2 точки. 17-годишният юношески национал Аспарух Аспарухов бе най-резултатен за Монтана с 15 точки за победата. Младежкият национал на Русия Кирил Клец пък се отличи с 11 точки. За гостите Илиян Иванов завърши също с 11 точки.

Добруджа 07 (Добрич) пък записа драматична трета победа за сезона, след като надви Арда в Кърджали с 3:2 (23:25, 25:22, 23:25, 25:20, 15:11). Така тимът от Добрич се изкачи на четвърто място във временното класиране с 8 точки преди другите срещи от кръга. Арда продължава да е на последна позиция без нито една победа до момента и само 3 спечелени точки.