Пирин (Разлог) спечели дербито от 16-ия кръг на волейболната Суперлига с “Левски Волей” след тайбрек. Мачът се игра в препълнената зала “Сиконко” в София. Гостите взеха мача с 27:25, 19:25, 25:19, 20:25, 11:15, като срещата продължи 2 часа и 15 минути.

“Сините” повеждаха на два пъти в геймовете, като взеха първата и третата части. Опитният тим от Разлог обаче успяваше да се върне в мача и стигна до тайбрек. В него възпитаниците на Георги Петров поведоха с 9:3 точки, но не повярваха, че имат сили да надвият лидера и Пирин направи обрат до 15:11.

В класирането Пирин остава начело с 42 точки от 15 победи и 1 загуба. “Левски” се изкачи до четвъртата позиция с 25 точки – 7 победи и 8 загуби, като отборът има мач по-малко./БЛИЦ