Пирин Балканстрой завърши полусезона с победа, след като се наложи като домакин над КВК Габрово с 3:1 (25:22, 27:29, 25:18, 25:16) в отложен мач от 6-ия кръг. Успехът прати тима от Разлог на четвърто място в есенното класиране с 6 победи и 3 загуби и актив от 17 точки. Габровци също имат 17 точки, но заемат трето място, тъй като им предстои още един отложен мач – срещу шампиона Марек Юнион Ивкони.

Гостите започнаха мача по активно и при първата техническа почивка водеха с 8:6. Постепенно обаче домакините обърнаха резултата и при втората почивка имаха аванс от 2 точки – 16:14. След нея тима от разлог не изпусна преднината си и затвори гейма при 25:23.

Втората част тръгна отново добре за габровци, които успяха да поведат с 8:4. При второто техническо прекъсване авансът им беше прекъсване 16:10. Пирин обаче отново иззе инициативата и се добра до 17:17. След това двата тима на няколко пъти си размениха водачеството, за да се стигне до равенство 23:23. След него гейма тръгна точка за точка до 27:27, но габровци все пак се оказаха по-съобразителни и изравниха след 29:27.

В началото на третия гейм Пирин взе инициативата и при първото прекъсване водеше с 8:4. Тима от Разлог продължи да контролира играта и поведе с 16:11, а накрая взе гейма след 25:18.

Четвъртият гейм отново бе изцяло в полза на домакините, които поведоха от самото начало и не изпуснаха аванса си. Те спечелиха гейма и мача след 25:16.