Волейболистите от националния отбор на България загубиха и официалната контрола срещу руския Губерния (Нижни Новгород), който е воден от Пламен Константинов. След като вчера момчетата на селекционера Камило Плачи паднаха с 2:3 в съвместната тренировка, тази вечер отстъпиха на руския тим с 0:3 (23:25, 18:25, 25:27) в мач, игран пред над 500 зрители в зала "Христо Ботев".

Наставникът на България Камило Плачи направи три промени в стартовата шестица в сравнение със съвместната тренировка между двата тима вчера. Италианският специалист заложи на Георги Братоев, Данаил Милушев и Теодор Тодоров съответно на местата на Андрей Жеков, Цветан Соколов и Николай Николов.

Срещата тръгна по-добре за руснаците, които бързо дръпнаха с 4:0 след отлични изяви на Игор Тюрин, а техническата пауза дойде при 8:5 за Губерния. Разликата постепенно нарасна до 12:6, но след това националите ни направиха 5 поредни точки. Втората техническа пауза дойде при 16:13 в полза на Губерния. Българите стопиха отново изоставането си до 19:21 след две последователни силни атаки на капитана Тодор Алексиев. Все пак в крайна сметка момчетата на Пламен Константинов взеха гейма при 25:23.

Втората част започна добре за България, която поведе с 5:3, но първото техническо прекъсване дойде при минимална преднина за руския тим - 8:7. Постепенно разликата нарасна до 11:8. Въпреки тайм-аута за Камило Плачи, последваха контри на Алексей Остапенко през центъра и на Павлов от втора линия и втори ас на Савин - 14:8. При втората техническа пауза резултатът бе 16:13 за Губерния. Руснаците без проблеми затвориха гейма в своя полза при 25:18 след сервис в аут на българите.

България поведе с 5:3 в третия гейм, но при първата пауза резултата вече бе в полза на водения от Пламен Константинов тим - 8:7. Нашите успояха да обърнат нещата и поведоха с 16:13,а впоследствие и с с 20:16. Руснаците намалиха до 19:20 след мощен ас на Игор Тюрин и контра блок-аут на Сергей Савин. Момчетата на Константинов даже успяха да изравнят при 21:21 след нова контра на Савин. Все пак България стигна до геймбол при 24:22 след страхотна атака на Дани Милушев и ас на Скримов. Губерния успя да спаси и двата геймбола и изравниха при 24:24 след поредна атака на Савин и грешка на Милушев. Последва ново равенство при 25:25, след което руският тим измъкна гейма с 27:25 след нова грешка в атака на Милушев и силен ас на Алексей Остапенко, а с това спечели и мача с 3:0.