Воденият от българския треньор Пламен Константинов Губерния (Нижний Новгород) постигна престижна победа. Отборът надигра много трудно Искра (Одинцово) 3:2 (25:27, 25:20, 23:25, 30:28, 15:9) в мач от 8-ия кръг на руската Суперлига.

Възпитаниците на Константинов губеха с 1:2 гейма, но измъкнаха 4-ия гейм с 30:28, а след това взеха и тайбрека с категоричното 15:9. Николай Павлов отново бе най-полезен за Губерния с 21 точки, а сръбският национал Милош Никич добави още 17 точки. За Искра канадският национал Гавин Шмит завърши с 29 точки.

Воденият от Пламен Константинов тим е на 12-то място във временното класиране с 11 точки след 4 победи и 4 загуби, колкото имат още три отбора. В следващия 9-ти кръг Губерния отново е домакин, но този път на бившия му тим - Газпром-Югра (Сургут), където играят националите Теодор Тодоров и Тодор Алексиев. Срещата е в събота (1 декември)./БЛИЦ