Капитанката на женския ни национален отбор по волейбол Страшимира Филипова не игра при победата на руския Уралочка (Екатеринбург) с 3:0 като гост на Олимпиакос (Пирея) в турнира за Купата на Европейската волейболна конфедерация (ЦЕВ). Момичетата на треньора Николай Карпол, който реши да остави титулярките си в Русия, за да се подготвят по-добре за следващия си мач от местната Суперлига, нямаха проблеми и взеха добър аванс в първи мач от 1/16-финалите. Най-резултатна за Уралочка стана Ирина Заряжко с 15 точки, а Любов Ягодина добави 14. Мачът-реванш е следващия четвъртък (8 декември) от 18:00 часа българско време.

Друга националка - Елена Колева, и съотборничките й от Динамо Ромпрест (Букурещ) паднаха лошо с 0:3 гейма (16:25, 21:25, 10:25) като гост от азербайджанския Игтисадчи (Баку). Реваншът е на 7 декември. Волейболистките на Динамо трябва да спечелят с 3:0, за да стигнат до "златен" гейм./БЛИЦ