Воденият от Мартин Стоев волейболен Томис (Констанца) победи като гост Динамо (Букурещ) с 3:1 (25:21, 25:21, 27:29, 25:18) в среща от деветия кръг на мъжкото първенство на Румъния. Тримата българи в черноморския тим – Андрей Жеков, Владислав Иванов и Дмитрий Бахов, играха като титуляри.

В друг мач от кръга водачът в класирането Волей Муничипал (Залъу) надигра гостуващия Фьоникс (Шимлеу Силванией) с 3:1 (25:13, 24:26, 25:15, 25:10).  Македонският национал с българско гражданство Гьоко Йосифов не започна като титуляр за гостите в този мач, но влезе като резерва през третия и четвъртия гейм.

Във временното класиране води Волей Муничипал с 24 точки от девет мача, следван от Томис с 21 точки от осем мача.  Фьоникс е на девето място с 6 точки от две победи и шест загуби.  Следващият кръг е на 6 и 7 декември.