Новакът в елита на женския волейбол ЙЕБ (Шумен) започна с победа новия сезон, след като се наложи като домакин над Славия с 3:1 (32:30, 25:21, 21:25, 25:22).

Двубоят бе изключително оспорван, като противопостави два равностойни съперника. Първият гейм бе истинска драма и вървеше точка за точка, а в крайна сметка домакините показаха по-здрави нерви.

Това оказа негативно влияние на гостенките и във втората част те се сринаха. Шуменки поведоха с 8:3 и 12:4. Гостенките успяха да наваксат изоставането си при 17:17, но след това отново допусната съперника да вземе аванс. Славия имаше превес през третия гейм и намали за 1:2.

Много оспорвана бе и четвъртата част, в която отново имаше равенство на силите до 18:18. В този момент шуменки взеха три поредни точки, което се оказа ключово за успеха.