Последният 26-ти кръг в редовния сезон от италианската волейболна Серия А2 при жените бе белязан от силно представяне на българските състезателки. Бившата националка Елена Колева бе най-резултатна за Санитарс Металеге (Мадзано), който се наложи като гост на Система (Монтикиари) с 3:1 (25:27, 25:20, 25:20, 25:18). Българката реализира 23 точки.

Серия от четири поредни загуби прекъсна воденият от българския треньор Георги Драганов - Пунтотел (Сала Консилина). Тимът разби изпадналия вече в Серия В1 Чедат 85 (Сан Вито) с 3:0 (25:23, 25:20, 25:11). С 15 точки най-резултатна стана рускинята с български паспорт Надежда Шопова, а Паола Коларусо добави 11 точки.

Четвърта поредна победа записа Соверато Волей (Соверато), след като се наложи над Сиджел Палаволо (Марсала) с 3:1 (21:25, 25:21, 25:22, 25:16). Националката Десислава Николова остана резерва за домакините, но се появи в първия и четвъртия гейм и завърши с 2 точки. С 19 точки най-резултатна стана съотборничката й Летисия Боскачи. За Сиджел американката Доминик Оловолафе реализира 18 точки.

Първи в крайното класиране остана Игор Горгондзола (Новара) с 63 точки, колкото има и вторият Поми (Казалмаджоре). По-големият брой победи - 22 срещу 20 - обаче отрежда директната промоция в Серия А1 за Игор Горгондзола. Соверато Волей завърши редовния сезон на 6-то място с 39 точки, а Санитарс Металеге - на 7-мо с 37 точки. По този начин двата отбора хванаха последния влак за плейофите за втората промоция в елита. На 10-та позиция завърши Пунтотел с актив от 31 точки. Изпадат в Серие В1 Сиджел Палаволо (Марсала) с 16 точки и Чедат 85 (Сан Вито) само с 8 точки.

1/4-финалните плейофи са Санитарс Металеге (Мадзано) - ИХФ Волей (Фрозиноне) и Соверато Волей (Соверато) - Ризо Скоти Волей (Павиа). Първите мачове са във вторник (23 април) от 21,30 часа българско време, а реваншите два дни по-късно. Победителят от първия сблъсък ще играе на полуфинал срещу завършилия на 2-ро място Поми (Казалмаджоре), а победителят от другата среща - срещу 3-ия Сиамо Енерджия (Орнавасо). Полуфиналните плейофи са до 2 победи от 3 мача.