Волейболните ни национали сътвориха подвиг, постигайки впечатляваща победа над световния шампион Италия с 3:2 гейма (18:25, 25:20, 25:23, 19:25, 15:9) и започнаха по отличен начин втората седмица от Лигата на нациите в Любляна (Словения). 

Това бе първата среща на България срещу италианците след финала на Световното първенство във Филипините, който “Скуадра адзура” спечели с 3:1 гейма.

След оспорвана битка момчетата на Джанлоренцо Бленджини показаха характер, увереност и качествен волейбол срещу един от най-силните отбори на планетата, за да стигнат до сладкия успех. Победата е първа за България над Италия от 2015 година насам.

Нашият тим вече е с 3 успеха и 2 загуби в надпреварата. Италия е също с 3 победи и 2 поражения.   

Утре "трикольорите" се изправят срещу домакина Словения.
 

БЪЛГАРИЯ - ИТАЛИЯ 3:2 (18:25, 25:20, 25:23, 19:25, 15:9)

БЪЛГАРИЯ:
Симеон Николов, Александър Николов, Мартин Атанасов, Аспарух Аспарухов , Алекс Грозданов, Илия Петков - Дамян Колев-либеро (Стоил Палев)
Селекционер: Джанлоренцо Бленджини

ИТАЛИЯ: Рикардо Сбертоли, Камил Рихлицки, Матия Ботоло, Даниеле Левия, Леандро Маска, Джовани Сангинети - Габриеле Лауренцано-либеро (Алесандро Боволента, Франческо Сани, Лука Поро)
Селекционер: Фердинандо Де Джорджи 

 подкрепя българския спорт