ИГРАЙТЕ БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Полша, която е традиционно труден съперник на българския мъжки волейболен отбор, се оказа непреодолима преграда и за женския тим. Играчите на Марчело Абонданца отстъпиха на полякините в мач от Група “
D” на европейското първенство с 1:3 (22:25, 25:18, 13:25, 18:25)

Двубоят започна равностойно, като двата тима се движеха точка за точка в началото на първия гейм. Първо Полша наруши статуквото и дръпна с три точки при 11:8. Марчело Абонданца обаче реагира светкавично и взе прекъсване, след него българките се върнаха на полето преобразени и съумяха да излязат напред в резултата с цели пет точки при 17:12. Авансът ни стана още по-осезаем при 21:14, но това съперникът записа цели осем поредни точки за 22:21. Алонданца направи всичко по силите си, но нашите момичета не успяха да спечелят гейма.

Във втората част обаче българките дръпнаха от началото и взеха аванс от 4 точки за 10:6. Стигна се и до познатото от първата част 17:12 в наша полза, този път обаче не допуснахме обрат като в първия гейм и завършихме частта в наша полза. Третата част започна ударно за Полша - 5:0. Съпротивителните сили на българките изглеждаха изчерпани, а съперникът нямаше никакви проблеми и затвори гейма с 12 повече от нашите момичета.

Началото на четвъртата част бе равностойно, но към среда съперникът ни започна отново да се откъсва смущаващо и имаше четири точки преднина при 11:7. Скоро тя бе развита до 18:11 и българските волейболистки бяха далеч да повторят чудото от вчера, когато спасиха пет мачбола на Сърбия в четвъртия гейм.

България – Полша 1:3
(22:25, 25:18, 13:25, 18:25)

България: Лора Китипова – 4 точки, Добриана Рабаджиева – 11 т., Христина Русева – 4 т., Елица Василева – 13 т., Страшимира Филипова – 16 т., Емилия Николова – 7 т., Мария Филипова – либеро (Десислава Николова – 1 т., Цветелина Заркова – 3 т., Мария Каракашева – 1 т.)

Полша: Мая Токарска – 7 точки, Евелина Сиецка – 9 т., Кинга Каспържак – 4 т., Милена Радецка – 6 т., Агниешка Каколевска – 6 т., Катаржина Сковронска-Долата – 25 т., Паулина Май – либеро (Каролина Розицка – 11 т., Йоана Кацор – 4 т., Йоана Волош – 4 т., Катаржина Кониецна – 1 т.)