Полша е новият европейски шампион по волейбол, след като спечели финала в Измир срещу Франция с 3:1 гейма (29:27, 25:21, 16:25, 26:24) пред близо 3000 зрители в зала "Халкапинар".

Най-резултатен за новите шампиони бе Пьотър Грушка с 23 точки (2 блока и 54% ефективност в атака). За отбора на Франция Антонин Рузие завърши с 25 точки (3 блока и 49% ефективност в атака).

Така Полша стана шампион на Европа за първи път в своята история. Французите вече са с четвърти загубен финал на европейско първенство след 1948, 1987 и 2003 година.

Така на Евроволей със златните медали е Полша, със сребърните – Франция, а България завоюва бронзовите медали след победа над Русия с 3:0 гейма./БЛИЦ