Полшаспечели Европейското първенство за младежи до 20 години сбед победа над Украйна с 3:1 (29:27, 25:21, 21:25, 25:12).

Така световният шампион в тази възраст от миналата година, спечели и европейската титла. Това е едва второ злато за страната в историята след далечната 1996 година. Спечелването на сребърните медали от Украйна е огромно постижение, след като до сега не бяха се класирали дори за финалната четворка. По-рано днес Русия стигна до бронза, след като надигра Италия също с 3:1 (23:25, 25:21, 25:17, 25:18). Отборът на Турция пък завърши на 5-о място след 3:1 (18:25, 25:15, 25:15, 25:23) над Германия, а Сърбия приключи на 7-а позиция също след 3:1 над България, която остана 8-а.

Поляците успяха да поведат в резултата след много труден първи гейм, в който основният им нападател Якуб Жобровски бе почти безгрешен във важните моменти, за да се стигне до 29:27. Във втората част украинците продължиха да се борят за всяка топка и да затрудняват максимално съперниците си, но все пак "Дружина полска" надделя с 25:21. Усилията и желанието на младите украински волейболисти бяха възнаградени в третия гейм, който спечелиха с 25:21, за намалят на 1:2. В четвъртата част Полша поведе от самото начало с убедителна разлика и не изпусна инициативата до края - разгромно 25:12 и 3:1, за да триумфира с титлата.

Най-полезен стана отново Якуб Жобровски с 21 точки (3 блока, 4 аса и 54% ефективност в атака) за победата. Бартош Кволек (1 блок, 77% ефективност в атака и 42% перфектно посрещане) и Якуб Кохановски (5 блока!!!, 1 ас и 75% ефективност в атака) пък добавиха 19 и 18 точки за успеха. За украинците Тимофий Полуян (48% ефективност в атака и 47% перфектно посрещане) и Олег Плотнитский (1 ас, 52% ефективност в атака и 38% перфектно посрещане) завършиха с по 12 точки.