България загуби с 1-3 (25:22, 23:25, 22:25, 20:25) от Канада в двубой от волейболната Лига на нациите, игран в Орлеан (Франция).

Загубата прати нашите на 12-о място в класирането с победа и пет загуби (5 точки), докато канадците вече са 11-и с два успеха и пет поражения (5 точки).

В третия си двубой от турнир в Орлеан тимът на България излиза срещу Аржентина. Двубоят е на 23 юни от 17:30 часа.

Началото на двубоя с Канада бе изпъстрено с непредизвикани грешки и от двете страни на мрежата. България отбеляза добро начало и поведе с 6:3. Канадците обаче бързо наваксаха и играта продължи равностойно до 10:10. Последваха слабости в посрещане и „кленовите листа“ се откъснаха с 15:12 и 19:15. Волейболистите ни преодоляха трудната ситуация, след като засилиха сервиса. Мартин Атанасов даде тон за обрат, като след неговия начален удар

България записа три поредни точки и изравни при 19:19. Александър Николов записа много силни изяви в решителните моменти, като след неговите атаки България поведе с 23:21. Грешка на Канада от сервис донесе 24-та точка за тима ни, а страхотно спасяване на Теди Салпаров и успешна атака на Мартин Атанасов донесоха първия гейм в актива на България.

Втората част започна равностойно. Повтори се сценария от стартовия гейм, като в средата Канада се откъсна с 16:13. За втори път нашите наваксаха и изравниха при 19:19 и играта бе точка за точка. След равенството 21:21 Канада се откъсна с две точки 23:21. В решителните моменти опитни играчи допуснаха непредизвикани грешки. Това улесни съперника и той взе гейма с 25:23, като изравни играта 1:1.

България отново започна добре в третата част, като поведе с 5:3. Но поредна доза слабости в играта и спадане на процента в атака доведе до ново предимство за съперника, който поведе с 11:7. Посрещането отново се пропука и Канада увеличи разликата на 17:12. Нашите успяха да наваксат в известна степен, но „кленовите листа“ запазиха стабилност и наложиха волята си, като поведоха с 2:1.

Аспарух Аспарухов започна като диагонал в четвъртата част като диагонал. Но и това не донесе промяна. Поредна доза грешки и слaбости в посрещане позволи на Канада се откъсне при 7:5 и да поведе с 13:8. Волейболистите ни за пореден път се опитаха да направят обрат, като се доближиха до точка 17:18 и 20:21. За повече обаче "лъвовете" нямаха сили. Нашите пропуснаха възможност да изравнят при 21:21, след като канадската блокада ни спря. Съперникът отново поведе с 22:20, запази присъствие на духа и спечели гейма за крайното 3-1.