Отборът на Бре Банка Ланути (Кунео) стана четвъртият полуфиналист в мъжкото първенство на Италия, след като постигна пълен обрат от 0:2 до 3:2 победи в своята четвъртфинална серия срещу Акуа Парадизо Габека (Монтикиари). Воденият от националния селекционер на България Силвано Пранди тим разби у дома своя противник в решителния пети мач с 3:0 (25:21, 25:17, 25:23) и се класира за полуфиналната фаза.

Отлично игра българският диагонал на Бре Банка Владимир Николов. Той се нареди между вторите по резултатност в мача, след като наниза 12 точки (1 ас, 10 атаки, 1 блокада).

Сега на Владо му предстои да се изправи в полуфинален сблъсък срещу бившия си отбор Итас Диатек Трентино (Тренто), с който спечели шампионата на Италия миналата година под ръководството на старши треньора Радостин Стойчев.

Един срещу друг ще застанат бившите клубни и настоящите национални съотборници Владимир Николов и Матей Казийски, като последният ще има подкрепата и на още един българин - резервния диагонал на Трентино Красимир Стефанов.

Серията, в която се играе до 3 победи, започва на 19 април в Тренто. Ден по-рано започва своята полуфинална серия и Копра Нордмеканика (Пиаченца) с българина Христо Златанов в Мачерата срещу местния Лубе Банка Марке./БЛИЦ