Украйна е съперникът на България в полуфиналната фаза от европейското първенство по волейбол за мъже под 20 години.
Финалната четворка на шампионата се проведе на 6 и 7 септември във Върнячка баня (Сърбия).

Селекцията на Мирослав Живков ще се изправи в битка за място на финала във втората среща от програмата в петък. Мачът е с начало 19:00 часа наше време. Три часа по-рано е първият полуфинал между Франция и Чехия.

Последните два мача на "трикольорите" ще се излъчват по Max Sport 2.

Украйна се класира за топ 4 на ЕвроВолей 2024 като втория тим в Група I. Селекцията на Володимир Романцов измести от втората позиция Турция, след като в последния мач от последния ден на груповата фаза спечели срещу Австрия с 3:1 гейма (25:23, 25:18, 24:26, 25:21). Това бе петият им успех, а с двете загуби те събраха 15 точки.

Франция категорично завоюва първата позиция в Група I със седем победи и само един загубен гейм (21 точки). След шест чисти победи "петлите" записаха 3:1 срещу Латвия в последния мач от групата.

В нашата Група II, която се проведе в Гърция, България зае първото място с 18 точки (6 победи и 1 загуба), а второто място заслужи Чехия също само с едно поражение.