Националният ни отбор по волейбол вече е сигурен участник в елиминационната фаза на европейското първенство в Полша и Дания. По-рано днес нашите загубиха от Германия с 2:3 гейма, от което спечелиха една точка. Русия победи Чехия чисто с 3:0 гейма (25:22, 25:17, 25:10), което прати българите напред. Чехия отпадна, след като с две загуби няма шанс за едно от първите три места. В неделя са последните двубои в групата, България играе с Русия, а Германия с Чехия. Срещите ще определят как ще финишират тимовете, както и къде ще е България.

Ако загубим от Русия с какъвто и да е резултат, ще останем на трето място в групата и ще трябва да минем през плейофите. В тях играят вторите и третите отбори от групите, победителите се класират директно на четвъртфиналите. Ако победим Русия, в зависимост от Германия и Чехия, ще правим сметки за първо или второ място./БЛИЦ