Волейболната федерация променя формата на първенството при мъжете. Броят на отборите ще бъде редуциран от 12 на 8 от сезон 2012/13, обявиха от Националната волейболна лига.

Това означава, че и предстоящото първенството ще премине под различна формула. Отборите, класирали се на 11-о и 12-о място директно отпадат във Висшата лига за следващия сезон. Тимовете между 5-о и 10-о място в Суперлигата, както и първите два от Висшата лига ще участват на турнир, който ще определи 4 тима за елита и още 4 за втората лига.

Тази година сезонът в Суперлигата стартира на 14 октомври. Есенният дял ще приключи на 22 декември, а втората част от сезона стартира на 12 януари следващата година и приключва на 10 март.

След завършване на редовния сезон първите осем отбора в класирането ще играят на турнир в София, като точките ще бъдат прибавени към класирането. Плейофите за титлата стартират на 4 април и приключват на 28 април.