Волейболистките на България отпаднаха драматично от европейското първенство в Белгия и Холандия, след като загубиха от Беларус с 2:3 (21:25, 23:25, 25:14, 25:20, 11:15) и записаха трето поражение в група „C”. Националките финишираха последни в групата с две точки, а след втория си успех Беларус остана на второ място и продължава в следващата фаза.

Възпитаничките на Драган Нешич бяха на път да осъществят обрат от 0:2 гейма, но много грешки в тайбрека ги лиши от успеха.

Беларус спечели първите два гейма и след това намали темпото. Българският отбор се възползва и взе убедително третата част с 25:14, а по подобен начин се разви и четвъртият гейм, в който българките спечелиха с 25:20.

В решителната пета част Беларус водеше непрекъснато и дръпна с 5:1. Българките изравниха при 10:10, но отново последва спад и не успяха да победят.