Казанлък Волей записа първата си победа за сезона в женското първенство, след като в мач от втория кръг се наложиха над ЙЕБ Шумен 05 с 3:1 (25:19, 25:13, 26:28, 25:16).

„Розите“, водени от треньора Страхил Балов, превъзхождаха изцяло съперничките в първите два гейма. Бързият успех обаче доведе до известен спад на концентрацията и в третата част гостенките стигнаха до успех. Така се стигна до трети гейм, който домакините взеха лесно.

Така Казанлък Волей постигна първи успех в първенството, след като на старта отстъпи на Раковски (Димитровград) с 2:3 гейма. С това „розите“ събраха актив от 5 точки и са втори във временното класиране.

ЙЕБ Шумен 05 пък записа първа загуба в първенството, след като в първия кръг надигра Бургас 07 с 3:0 гейма. Шуменки остават с 3 точки и са на четвърто място във временното подреждане.