Националният отбор по волейбол за жени спечели първа победа на европейското първенство, което се провежда в Полша. Момичетата на Драган Нешич биха Белгия с 3:2 гейма (24:26, 25:22, 17:25, 25:21, 15:6) след 2 часа и 6 минути игра. Това е първият ни успех на шампионата, като загубихме първата си среща от Русия с 0:3 гейма.

Белгийките на два пъти повеждаха в геймовете. Спечелиха първия с 26:24. Българките натрупаха увереност и взеха следващия – 25:22. Третият гейм отново бе за съперничките ни, който с добра игра ни дадоха само 17 точки. За щастие съумяхме да изравним геймовете след 25:21 в четвъртия.

В тайбрека момичетата на Драган Нешич играха невероятно. Поведоха набързо с 8:1, след което уверени в крайния успех задържаха преднината си и спечелиха с 15:6./БЛИЦ

България: Любка Дебърлиева, Елена Колева, Ева Янева, Елица Василева, Илияна Петкова, Страшимира Филипова - Мария Филипова-либеро (Анета Германова, Евелина Цветанова)
Треньор: Драган Нешич

Белгия: Фрея Албрехт, Фрауке Дирикс, Шарлот Лейс, Лизбет Виндефогел, Виржини Де Карне, Елс Ван Де Стеене - Марта Шчгелска-либеро (Хелен Русюкс)
Треньор: Герт Ван Де Брьок.