Националният отбор на България за девойки до 18 години записа първа загуба на световното първенство в Египет. Младите "лъвици", водени от Стоян Гунчев, отстъпиха на Турция с 1:3 (20:25, 23:25, 25:23, 13:25) в мач от група D на надпреварата, изигран в Кайро.

Първата част протече под диктовката на турските състезателки и бе спечелена с добра преднина от тях. Вторият и третият гейм бяха доста оспорвани, като двата тима си размениха по един успех. Решителната четвърта част бе спечелена убедително от съперничките.

Българките са трети във временното класиране с 5 точки (2 победи, 1 загуба), южните ни съседки са четвърти с 4 точки (1 победа, 2 загуби).

Утре българските момичета играят срещу Япония в последен мач от груповата фаза, Турция се изправя срещу Конго.