Марица (Пловдив) до 19 години допусна първата си загуба от началото на сезона в първа група от Държавното първенство по волейбол на България за девойки старша възраст. В среща от седми кръг пловдивчанки отстъпиха драматично като гости на Звезди 94 (София) с 2:3 (26:28, 25:18, 25:19, 13:25, 14:16) в залата на 81 СОУ Виктор Юго.

Така Марица заема второ място в класирането, с една загуба, четири победи и 12 точки. След страхотния успех звездите са трети, с четири победи, две загуби и 12 точки.

В същото време първата си загуба допусна и досегашният водач Славия (София). Волейболистките на "белите" бяха надиграни в своята зала "Панайот Пондалов" от "Левски" с 0:3 гейма (20:25, 14:25, 20:25). След тази победа "сините"  излязоха начело във временното класиране с четири победи и 13 точки от шест мача.  Славия е на четвърта позиция с четири победи и 11 точки от пет срещи.

Последният мач от първа група от есенния дял на първенството е отложеният  двубой между Марица и Славия, който ще се играе в пловдивската зала "Лаута" на 22 декември от 14:00 часа. Победителят от двубоя ще изпревари "сините" в класирането и ще зимува на върха.