Воденият от Радостин Стойчев Тренто, където играе разпределителят на националния ни отбор Георги Братоев, допусна първа загуба в Шампионската лига. Възпитаниците на българския треньор отстъпиха драматично като гост на силния френски Тур ВБ (Тур) с 2:3 гейма (25:18, 21:25, 25:27, 25:22, 10:15) в мач от четвъртия кръг на Група "С". Въпреки поражението, шампионът на Италия остава начело във временното класиране с 10 точки след 3 победи и 1 загуба, а Тур продължава да е втори с 8 точки също след 3 победи и 1 загуба.

В предпоследния си мач от групата (на 19 януари) избраниците на Радо Стойчев приемат гръцкия шампион ПАОК (Солун), където играе българският национал Красимир Георгиев.

Най-полезен за Тренто при загубата във Франция с 14 точки беше Митар Джурич (1 ас и 38% ефективност в атака), който игра до четвъртия гейм. Георги Братоев, който се включи отлично, пък се отчете с 2 точки от блокада.