ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

България победи Финландия с 3-1 (28:26, 27:25, 15:25, 25:16) във Варна в двубой от група В на Европейското първенство и постигна първи успех в турнира.

Срещата започна с точка за България, но при 3:2 финландците поведоха. Преднината им се запази до средата на гейма, след което играта се поизравни. Съперникът бе близо до успеха при 25:24 и 26:25, но нашите успяха да надделеят в края на гейма за 28:26.

Вторият гейм протече по идентичен начин, а финландците дълго време водеха с 2-3 точки на нашите. След 20:20 двата тима разменяха водачеството. Стигна се до 25:25, след което българите отново бяха по-силни в края и взеха  частта с 27:25.

Третият гейм започна с по-силна игра за Финландия и съперникът постепенно увеличаваше преднината си, която достигна 10 точки. В крайна сметка финландците спечелиха гейма с 25:15.

България тръгна мощно в четвъртия гейм и не позволи на финландците да си помислят за изравняване на резултата. Нашите поведоха от самото начало, а в края на гейма авансът им стана 9 точки. Краят на мача дойде при 25:16.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

На старта на турнира нашите загубиха с 1:3 от Испания. Следващите мачове на "лъвовете" от груповата фаза са Украйна (2 септември), Хърватия (3 септември) и Словения (5 септември).

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!