Емилия Николова игра като титуляр за своя 2004 Томис (Констанца) при победата с 3:1 гейма (25:17, 16:25, 25:12, 25:11) в Търгу Муреш срещу местния Медичина. В друг мач от 20-ия кръг в румънската Дивизия А1 за жени, воденият от Атанас Петров Динамо Ромпрест (Букурещ) победи гостуващия КСМ (Сибиу) с 3:0 гейма (25:9, 25:13, 25:12).

Опашкарят в класирането КСМ (Букурещ), с Вяра Хаджимоскова и Виктория Григорова в основната си седморка, загуби гостуването си на СКМ У (Крайова) с 0:3 гейма (20:25, 25:27, 23:25).

Водач в класирането е Томис с 50 точки от 17 победи и 2 загуби, следван от Щиинца (Бакъу) с 48 точки, но и с два изиграни мача по-малко, пише bgvolleyball. Трети е Динамо с 43 точки от 14 победи и 4 загуби. Столичният КСМ е на последното единадесето място със 7 точки от 2 победи и 16 загуби.

В следващия кръг на 5 март Томис посреща Щиинца в дербито на шампионата. Динамо приема Университатя Клуж (Клуж-Напока), а КСМ ще домакинства на Уник ЛПС (Пиатра Нямц). /БЛИЦ