Румънският Томис (Констанца) на българския треньор Мартин Стоев загуби и като гост от полския Ястжембски Венгел (Ястжембе-Здруй) в Група F на мъжката Шампионска лига. Тримата български волейболисти на черноморския тим играха като титуляри в тази среща от четвъртия кръг, но техният отбор успя да измъкне само гейм от полския гранд – 1:3 (17:25, 27:25, 21:25, 22:25).

Капитанът разпределител Андрей Жеков получи най-високата статистическа оценка измежду своите съотборници. Той се разписа и като реализатор с 1 ас и 1 точка от атака. Либерото Владислав Иванов отчете 53% добро посрещане, а четворката Днитрий Бахов направи 9 точки.

В четвъртък е другият мач от кръга в групата – между турския Халкбанк (Анкара) и австрийския Хипо Тирол (Инсбрук). Във временното класиране преди тази среща Томис е трети с 3 точки от една победа и три загуби, с 6 точки по-малко от водачите Халкбанк и Ястжембски и с 3 точки повече от Хипо Тирол.