Младите волейболистки на "Казанлък Волей" изпуснаха за малко бронзовите медали от тазгодишното републиканско волейболно първенство при момичета до 15-годишна възраст, чиито финали завършиха в столичната зала "Панайот Пондалов".

В спора за третото място "розите" отстъпиха пред връстничките си от софийския "Звезди 94" в 4-геймова интрига, завършила при резултат 3:1 за столичанки.

Малкият финал за бронзовите медали премина през много обрати и гонитба в точките, отлични отигравания и оспорвана битка на игрището.

Без да блестят повече момичетата от "Звезди 94" (София), обаче успяха да измъкнат мача. В първия гейм волейболистките на "Казанлък Волей" бяха определено по-добрият тим и закономерно го спечелиха убедително с 25:12.

В останалите три части "розите" също бяха близо до успеха, но наивно ги загубиха на 18 и на 19.

Като е известно преди финалната четворка, младите казанлъчанки бяха непобедени в редовния сезон и на заключителния зонален турнир обърнаха с тайбрек "Звезди 94" (София) - тимът, от който сега те паднаха във финалната четворка, в спора за третото място.

Шампионската титла спечелиха момичетата на "Марица" (Пловдив), които защитиха златните си медали от миналата година. На финала пловдивчанки измъкнаха трудно победата над домакините от Славия (София) след петгеймова драма, завършила при резултат 3:2 (20:25, 25:18, 21:25, 25:14, 15:5).

За най-добър нападател в тазгодишния шампионат при 15-годишните единодушно бе определена талантливата млада волейболистка на "Казанлък Волей" Златена Салабашева.