Обновеният състав на "Левски Бол" записа втора поредна победа в Суперлигата. Избраниците на треньора Андрей Жеков надиграха като гост Миньор в Перник с 3:1 гейма (21:25, 25:20, 25:17, 25:17) в среща от 12-ия кръг.

Над 600 фенове се стекоха в зала "Борис Гюдеров", за да наблюдават мача. Гостите от София имаха солидна агитка от над 100 човека, дошла да ги подкрепя в Перник.

Волейболистите на Миньор дадоха всичко от себе си в първия гейм и до средата на втория. След като постигнаха обаче резултат 10:8 във втората част, "жълто-черните" трайно започнаха да губят и "сините" изковаха успеха.

Тимът на Владимир Николов се отлепи от дъното, като с две победи вече е на девето място с 6 точки. Миньор пък остана последен, на десета позиция с една победа и 3 точки.