Женският ни национален отбор по волейбол са много близо до класиране на Евроволей 2013. Момичетата ни се наложиха драматично с 3:2 (23:25, 17:25, 25:22, 25:19, 15:12) над Чехия във втория турнир от група "F".

След четвъртата си победа "лъвиците" продължават да водят в класирането и са още по-близо до директно класиране на шампионата на Стария континент. А това ще се случи при успех над Латвия и домакина Унгария утре и в събота.

Волейнационалките демонстрираха невероятна борба, след като отстъпиха в първите два гейма. Това обаче не ги сломи и с много себераздаване за всяка топка доведоха развоя на мача до тайбрек. А в него просто материализираха видимото си превъзходство.

Добриана Арабаджиев наниза 21 точки, докато Страшимира Филипова се отчете с 18 т. За Чехия Анета Хавличкова отбеляза 20 т, Елена Хавелкова завърши със 17 т.