Волейболистките на Казанлък Волей (Казанлък) победиха като домакини ЕПУ (Перник) с 3:0 (25:16, 25:17, 27:25) в мач от 12-ия кръг на НВЛ.

С този успех “розите” запазват третото място във временното класиране, като имат единадесет победи, пет загуби и 32 точки. Тимът на ЕПУ пък е на предпоследно място с три победи, тринадесет загуби и 10 точки.

Подкрепяни от своята поблика “розите” отбелязаха два силни гейма, като имаха водеща роля на игрището и преклониха своите съпернички, пише bgvolleyball.com. В третата част обаче перничанки показаха, че не са се предали, като дадоха истински отпор на домакините. Играта вървеше равностойно до второто техническо прекъсване, след което гостенките взеха три точки преднина и поведоха с 19:16. Те задържаха аванса си почти до края на гейма, като водеха с 24:21, но изпуснаха възможността да го спечелят.

Домакините се стабилизираха, успяха да изравнят 24:24, а в решителните минути показаха повече устойчивост и взеха гейма, като затвориха мача с чиста победа.