Азербайджанският Рабита (Баку) очаквано се справи в три гейма с гостуващия АГЕЛ (Простейов, Чехия) в среща от последния шести кръг в Група В на женската Шампионска лига. Домакините, водени от Марчело Абонданца, се наложиха с 3:0 (25:17, 25:23, 25:15) след 74 минути игра. Една срещу друга като титулярки се изправиха две български националки. Добриана Рабаджиева отбеляза 11 точки за победителките, а Цветелина Заркова записа 4 точки за гостенките. Световните клубни вицешампионки от Рабита се класираха на първо място в групата без нито една загуба, с 18 точки и 18:3 гейма. АГЕЛ остана без нито една победа на последното четвърто място. Рабита ще участва в елиминационната фаза на Шампионската лига, като най-вероятно ще бъде домакин на Финалната четворка, а АГЕЛ напуска европейските клубни турнири./БЛИЦ