Отборите на Рабита (Баку) и Локомотив (Баку) очаквано победиха сателитните си отбори с разгромни резултати в срещи от шестнадесетия кръг в женската Суперлига на Азербайджан.

Националният селекционер на България Марчело Абонданца изведе своя Рабита до 3:0 (25:16, 25:14, 25:12) над Телеком (Баку) след 63 минути игра. Български сблъсък в този мач обаче не се получи, тъй като Добриана Рабаджиева не се появи в игра за "свързочничките". Затова пък титуляр за "телефонистките" бе Христина Русева. Централната блокировачка отбеляза 7 точки (6 атаки, 1 блокада) срещу световните вицешампионки, пише bgvolleyball.

Либерото на Локомотив Мария Филипова регистрира 59% добро и 41% перфектно посрещане при успеха над Локомотив-Биладжари (Баку) с 3:0 (25:16, 25:16, 25:15), изкован също след малко повече от час игра.

Рабита е лидер във временното класиране с 31 точки от 10 победи и 2 загуби. Локомотив е четвърти с 19 точки от 6 победи и 5 загуби, а Телеком е шести с 6 точки от 2 победи и 10 загуби. Следващият кръг е на 22 февруари.