Ана Радичева и нейният А&П Оливиери (Верона) спечелиха “българското дерби” с Рота Волей (Меркато Сан Северино) от 5-ия кръг в женското Серие А2 на Италия. Като гости, волейболистките от града на Ромео и Жулиета се наложиха с 3:1 гейма (15:25, 25:20, 25:12, 25:18).

Пловдивчанката бе титулярка за победителките, но само в първите два гейма. Радичева направи 2 точки в нападение при 20% успеваемост и посрещна добре два от трите сервиса, насочени към нея. Либерото на домакините Елица Кръстева отчете 60% добро и 27% перфектно посрещане.

Петя Цекова стана топреализатор на мача, спечелен от нейния Лаворо.Док (Понтеканяно) с 3:2 гейма (25:23, 11:25, 25:23, 14:25, 15:12) като гост на Аситур Кориере Еспресо (Соверато). Българският диагонал наниза 21 точки (17 атаки при 39% успеваемост, 4 блокади), пише bgvolleyball. Другата българка в Лаворо.Док Адриана Костадинова добави 13 точки (1 ас, 11 атаки при 23% успеваемост, 1 блокада) за успеха и регистрира 41% добро и 18% перфектно посрещане.

Светла Ангелова и нейният Тайм Волей (Матера) загуби у дома от предишния тим на разпределителката Чедат 85 (Сан Вито), с 0:3 (15:25, 22:25, 23:25). Българката се разписа и като реализатор с 3 точки (2 атаки, 1 блокада).

Във временното класиране А&П Оливиери е на седмо място с 9 точки от 3 победи и 2 загуби. Рота Волей е на единадесето място с 4 точки от 1 победа и 4 загуби, Лаворо.Док и Тайм Волей са на тринадесето и четиринадесето с по 3 точки от 1 победа и 4 загуби. Следващият кръг е на 13 ноември.